firma bez zusu

Zobacz jak możemy Tobie pomóc

Spore oszczędności
dla Ciebie

Firma bez ZUSu

To rozwiązanie pomoże Ci zaoszczędzić

od 10 000

do 20 000

złotych rocznie!

Masz dość płacenia składki ZUS, których i tak nie wykorzystujesz?

Jeśli potrzebujesz pomocy, to i tak korzystasz z prywatnej opieki medycznej?

Chcesz decydować o swoich inwestycjach i być bardziej niezależnym a nie zmuszanym do płatności?

Troszczysz się o swoje bezpieczeństwo oraz Twojej rodziny?

Ciągle rosnące składki ZUS to nie lada wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy.

Jak więc prowadzić w Polsce firmę bez ZUS-u, dokonując przy tym optymalizacji podatkowej?

rozwiązanie

Mamy
na to sposób

Idealnym rozwiązaniem jest przekształcenie firmy w niezależny podmiot, które zapewnia przede wszystkim większe bezpieczeństwo.

Analizujemy sytuację firmy, a następnie dobieramy możliwości.

Statystycznie oszczędność roczna sięga od 10 000 złotych do ponad 20 000 złotych.

Masz pytania?

Proces transformacji firmy

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Analiza

Omówimy Twoją sytuację i przeanalizujemy możliwości

Wdrożenie

Zaplanujemy wdrożenie i plan realizacji

Realne Korzyści

BEZ ZUS

to oszczędność
ponad 10 000 zł

9% CIT

niższe podatki
to więcej korzyści dla Ciebie

SPOKÓJ

większe bezpieczeństwo
Twojej firmy

Doradztwo

obniżenie stałych kosztów
w Twojej firmie

Wsparcie

pomoc przy założeniu spółki z o. o.
oraz wszelkich zmianach

Dokumentacja

archiwum masz
w jednym miejscu

Minimum formalności

i możesz skupić się na biznesie

Atrakcyjna cena

bardzo konkurencyjne stawki

Doświadczony partner

dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

Ty również możesz zaoszczędzić

Jeśli wszystko jasne to nie zwlekaj z decyzją. Pamiętaj każdy miesiąc to dodatkowe pieniądze, które zostają w Twojej kieszeni!

Formy działalności gospodarczej w Polsce

Istnieje wiele form działalności gospodarczej w Polsce. Zaczynając od jednoosobowej działalności gospodarczej, a kończąc na spółkach. Istnieją następujące spółki: cywilne, akcyjne, jawne, partnerskie, komandytowe, komandytowo-akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Te ostatnie szczególnie powinny Cię zainteresować, jeśli myślisz o obniżeniu kosztów prowadzenia firmy. My pomożemy Ci wybrać najlepszą ścieżkę rozwoju i razem z Tobą przejdziemy przez zawiły proces zmian.

Dlaczego zarejestrowanie spółki z o.o. to dobra decyzja?

Opcji do wyboru masz wiele. Możesz zdecydować się na przykład na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, będącą najczęściej wybieraną formą prawną. Decyduje się na nią ok. 80%  przedsiębiorców rejestrujących spółki. Dzieje się tak być może dlatego, że w tym przypadku mamy do czynienia z niskim wymaganym kapitałem zakładowym. Wymagany wkład własny to tylko 5000 złotych. W porównaniu z wkładem do spółki akcyjnej, która oscyluje w granicach 100000 złotych, wniesienie opłaty za założenie spółki z o.o wydaje się mało wymagające. Niewątpliwie spółka z o.o jest popularna również ze względu na ograniczoną odpowiedzialność przedsiębiorcy w razie popełnienia przez niego kosztownych błędów. Nasza firma oferuje pełne wsparcie w procesie zakładania spółki z  o.o.

Optymalizujemy koszty

Prowadzenie działalności gospodarczej niewątpliwie niesie ze sobą wiele zalet. Jeśli zdecydujesz się na prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, odczujesz różnicę w porównaniu do pracy na etacie. Możesz sam stworzyć sobie miejsce pracy, krok po kroku realizować założone przez siebie cele i czerpać z tego dwa razy więcej satysfakcji. My obiecujemy Ci w tym pomóc.

Współpraca z naszymi specjalistami i doradcami przyczyni się do obniżenia stałych kosztów w Twojej firmie. Jednym ze sposobów na oszczędność jest rezygnacja ze stacjonarnego biura – koszty wynajmu lokalu i zatrudnienia osób nie są przecież niskie. Co w zamian za tradycyjne biuro? Oferujemy wirtualne biuro w Opolu. Zyskasz adres do rejestracji, który jednocześnie możesz wykorzystać w celach marketingowych, oraz obsługę korespondencji (otwieranie, skanowanie i wysyłanie listów na Twoją pocztę internetową będzie jednym z naszych zadań). W celu poznania i wdrożenia innych sposobów optymalizacji miesięcznych kosztów zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu indywidualnego. Razem na pewno dojdziemy do ciekawych rozwiązań. Z nami prowadzenie firmy to czysta przyjemność.

Firma bez ZUS 2021 w Polsce – co musisz o niej wiedzieć?

Na początku warto przejrzeć dwie ustawy. Pierwszą o systemie ubezpieczeń społecznych, drugą o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych. Na ich podstawie sprawdź, czy są składki, które Cię nie obowiązują.

Składki ZUS nie należą do najtańszych. Na ulgę mogą liczyć jedynie przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają i rejestrują swoją pierwszą działalność. Wówczas przysługuje im tak zwana „ulga na start”, umożliwiająca brak wnoszenia opłat na poczet składek ZUS aż przez pół roku od założenia firmy. Co ważne, po upływie wspomnianego pół roku, kolejne 24 miesiące można opłacać ZUS preferencyjny, to znaczy ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenia zdrowotne oraz dobrowolną składkę chorobową łącznie w wysokości 609,14 złotych. Dopiero po upływie wspomnianych dwóch okresów nieopłacania pełnych składek ZUS, zaczyna obowiązywać duży ZUS.

Duży ZUS to standardowa wysokość składek, która w tym momencie wynosi (również za ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz dobrowolną składkę chorobową) 1431,48 złotych.

Niestety, dla wielu przedsiębiorców, moment przejścia na duży ZUS wiąże się z przykrym momentem konieczności zamknięcia firmy, gdyż opłaty przewyższają możliwości.

Czy istnieje sposób na to, by legalnie prowadzić firmę bez ZUS?

Gdy wczytasz się we wspomniane wcześniej ustawy, szybko zorientujesz się, że czasami płacenie składek ZUS nie obowiązuje. Chodzi o sytuację, w której ktoś jest powołany na członka zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i otrzymuje wynagrodzenie tylko na podstawie pełnienia określonej funkcji. Wybrany i zatwierdzony przez innych, nieposiadający z firmą umowy, nie ma obowiązku opłacania składek ZUS.

Z nami organizacja powołania kogoś na członka zarządu jest ułatwiona. Robimy to profesjonalnie.

Ważne jest, aby powołany członek zarządu nie zawierał żadnych umów. Z jednej strony pokaże to jak wielkim zaufaniem nas darzy. Z drugiej zaś pomaga obniżyć koszty. Członek zarządu, wybrany poprzez powołanie przez wspólników, rozlicza się w następujący sposób: od jego wynagrodzenia pobiera się tylko zaliczkę na podatek, wynoszącą 17% dochodu.

Jeśli odnosisz wrażenie, że z powodu dużej składki ZUS Twoja firma przestaje być opłacalna, nie poddawaj się. Daj sobie pomóc, nasi eksperci czekają być może właśnie na Ciebie. Być może jesteśmy Twoją szansą na rozwój i sukces. Jeżeli nie przysługuje Ci możliwość skorzystania z małego ZUS-u plus, a już kończy się dwudziestocztero miesięczny okres preferencyjnej stawki ZUS, pomyśl o zmianach.

Mówiąc o zmianach, nie mamy na myśli zamykania jednego biznesu i rejestracji nowego, ale przekształcenie się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, w której od członka zarządu nie wymaga się odprowadzania składek ZUS.

Kapitał Twojej nowej spółki z o.o.

Pięć tysięcy złotych. Oto kwota, którą musisz wnieść w spółkę, zakładając ją. Wydaje się, że to mało. Jednak w kryzysie finansowym liczy się każdy grosz, a i tych zaczyna brakować. W sytuacji, gdy naprawdę nie masz tych pieniędzy, istnieje inne rozwiązanie, które możemy pomóc Ci wdrożyć.

Czy wiesz, że do spółki możesz także wnieść wkład niepieniężny? Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej często wymaga posiadania pewnych rzeczy. Chodzi między innymi o niezbędne środki transportu, sprzęty biurowe, takie jak komputer, drukarka, telefon… Jeżeli w swojej pracy wykorzystujesz swoje rzeczy o wartości minimum 5000 złotych, niech będzie to Twój wkład niepieniężny na rzecz zakładanej spółki.

Spółka przez internet?

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jak najbardziej jest możliwa przez internet. Pokażemy Ci, jak ją założyć. Istnieje jednak pewien wyjątek, który uniemożliwia dokonania formalności za pośrednictwem systemu online. Stracisz możliwość rejestracji spółki przez internet, jeśli Twój wkład w nią ma być niepieniężny. Pozostaje wtedy droga tradycyjna.

CIT 9%

Podatek to bardzo istotna kwestia. Choć w spółkach zazwyczaj obowiązuje podatek w wysokości 19%, to część podatników może skorzystać z jego nieco niższej stawki wynoszącej CIT 9%.  Z pomniejszonej stawki mają prawo skorzystać osoby, które prowadzą działalność krócej niż rok oraz ci, którzy nie przekraczają określonej w przepisach wysokości przychodów.

4 kroki do firmy bez ZUS-u w Polsce:

Jak się okazuje, prowadzenie firmy bez ZUS-u jest możliwe. Jak?

  1. Należy założyć spółkę z o.o. (minimum dwuosobową).
  2. Udziały w spółce powinny być mądrze podzielone.
  3. Konieczne jest wybranie członków zarządu.
  4. Nie ma możliwości działania bez dopełnienia formalności – pilnuj terminów, zadbaj o wszelkie niezbędne dokumenty.

Jeśli czujesz, że samodzielnie nie dasz rady przejść przez ten proces – pozwól nam się poprowadzić. Oferujemy pomoc w organizacji firmy bez ZUS. Z nami realnie zaczniesz oszczędzać nawet ponad 10000 złotych.