Jak prowadzić firmę bez kosztów ZUS?

Firma bez ZUS-u – to brzmi jak piękne marzenie. Okazuje się jednak, że jego spełnienie jest łatwiejsze niż większość osób sądzi i to całkiem legalnymi sposobami – które mamy przyjemność w tym artykule. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić od 10 000 do 20 000 złotych rocznie (a któżby nie chciał?!) – czytaj dalej.

Firma bez ZUS-u, czyli komu ten pomysł spodoba się najbardziej?

Choć idea jest świetna i większość byłaby przychylna do tego, by prowadzić firmę bez konieczności płacenia składek – chcemy przybliżyć kilka argumentów, które w sposób szczególny mogą skłaniać do tego, aby wejść w takiego rodzaju model biznesowy.

Argument numer jeden: troska o bezpieczeństwo własne i swoich bliskich – w końcu oszczędności, które zyskasz w ten sposób mogą być dużo lepiej wykorzystane. Innym argumentem jest możliwość decydowania o tym, gdzie i jak chcesz inwestować swoje pieniądze.

W normalnych warunkach ma się na to ograniczoną możliwość, gdyż jesteśmy niejako odgórnie przymuszani do konkretnych płatności. Jeśli frustruje Cię również to, że wciąż wydajesz pieniądze na prywatną opiekę medyczną mimo iż płacisz niemałe przecież pieniądze na składki ZUS – to najwyższy czas coś zmienić.

Składki ZUS coraz większe – co możemy z tym zrobić?

Każdy przedsiębiorca – czy to wieloletni wyjadacz, czy początkujący biznesmen odczuwa w bolesny dla swojej kieszeni sposób konieczność płacenia coraz to wyższych składek. To, jak można się domyślić odbija się na rentowności firmy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się jak spełniać swój obowiązek związany z optymalizacją podatkową – równocześnie prowadząc polską firmę bez ZUS-u.

Istnieje jedno doskonałe rozwiązanie, jakim jest przekształcenie firmy w niezależny podmiot, dzięki któremu zyskuje się większą niezależność, elastyczność i bezpieczeństwo. Pomocą w takiej konwersji zajmuje się Księgowość Liderów Biznesów poprzez zapoznanie się z charakterystyką danej firmy, by w następnej kolejności dobrać odpowiednie rozwiązanie. Dzięki temu można zyskać naprawdę wielkie oszczędności. W skali roku statystycznie jest to od 10 000 do 20 000 złotych, jak wspomniano wyżej.

W jaki sposób odbywa się proces transformacji firmy?

Proces transformacji firmy z pomocą takich profesjonalistów jak KLB jest dużo prostszy, aniżeli mogłoby się wydawać i można go łatwo przedstawić za pomocą trzech kroków:

  1. KONTAKT – skontaktowanie się z KLB dogodną formą.
  2. ANALIZA – przeanalizowanie możliwości po omówieniu sytuacji.
  3. WDROŻENIE – teoria zmienia się w realny plan realizacji.

To, co mogłoby się wydawać zbyt ciężkie i skomplikowane do zrealizowania w pojedynkę – staje się naprawdę osiągalne, dzięki możliwościom jakie daje Księgowość Liderów Biznesu.

Co zyskasz decydując się na firmę bez ZUS z pomocą KLB?

Jeśli sądzisz, że te wszystkie oszczędności to jedyny plus – czas spojrzeć na posiadanie firmy bez ZUS w szerszym kontekście. To również całkiem ułatwiona dokumentacja – gdzie wszystkie niezbędne elementy archiwum masz w jednym i tym samym miejscu. Idąc dalej – możesz liczyć na obniżenie stałych kosztów w prowadzonej firmie, w czym pomoże Ci fachowe doradztwo z ramienia Księgowości Liderów Biznesu. Oczywiście do tego dochodzi 9% CIT, a płacąc niższe podatki zawsze więcej zyskasz i masz więcej środków do dyspozycji na cele, które Ty uznasz za słuszne.

Co nie mniej ważne – będziesz mieć do dyspozycji KLB jako doświadczonego partnera w biznesie, chętnego do tego by dzielić się wiedzą i doświadczeniem. To walor bezcenny! Czekają też na Ciebie bardzo konkurencyjne stawki, a atrakcyjna cena usługi jest zawsze mile widzianą korzyścią w dowolnej konfiguracji.

Warto jeszcze wspomnieć o spokoju ducha, jaki zyskasz i większym bezpieczeństwie, który będziesz miał dla swojej firmy. Liczy się też wsparcie, które zyskasz przy zakładaniu spółki. Wiąże się to również z faktem, że w tym samym czasie nie musisz zaniedbywać swojego biznesu . Przy tak ograniczonych do minimum formalnościach nic nie odwiedzie Cię od tego, co najważniejsze: rozwoju firmy z dala od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Udostępnij :

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Zapisz się!

Dołącz do naszego newslettera, aby dowiedzieć się o nowych ciekawych opcjach biznesowych, ciekawych informacjach księgowych i ważnych przepisach. 

wirtualne biuro
biurorachunkowe

Wirtualne biuro – zalety

Czym jest wirtualne biuro? Wirtualne biuro jest to usługa polegająca na wynajęciu przedsiębiorcy miejsca prowadzenia